Zbliża się koniec okresu przejściowego. Fizjoterapeuta tylko z prawem wykonywania zawodu

24 Kwietnia 2018, 10:24 fizjoterapeuta rehabilitacja masażysta

Od 1 czerwca 2018 r., żadna osoba udzielająca świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii nie może być zatrudniona lub prowadzić działalności gospodarczej, jeżeli nie będzie wpisana do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów, czyli jeśli nie będzie posiadać prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Odpowiedzialność spoczywa także na podmiocie na rzecz, którego fizjoterapeuta ma wykonywać czynności zawodowe: przed zatrudnieniem jest zobowiązany żądać przedłożenia dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu.

Wykonywanie zawodu fizjoterapeuty i posługiwanie się tytułem fizjoterapeuty bez wymaganych uprawnień podlega karze grzywny lub karze ograniczenia wolności.

Spóźnialscy bez możliwości wykonywania zawodu do czasu dopełnienia formalności

Od złożenia poprawnego i kompletnego wniosku Krajowa Rada Fizjoterapeutów ma 3 miesiące na podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia prawa wykonywania zawodu. W związku z tym osoby, które mimo licznych informacji i apeli członków KRF nie złożyły wniosku muszą się liczyć z konsekwencją, którą jest brak możliwości wykonywania zawodu fizjoterapeuty do czasu uzyskania prawa wykonywania zawodu.  

Większość już złożyła wnioski

Z analiz Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF) wynika, iż większość czynnych zawodowo fizjoterapeutów złożyła kompletne wnioski przed końcem lutego 2018 r., co oznacza, iż otrzymają oni prawo wykonywania zawodu w wymaganym ustawą terminie.

AS

Źródło: KIF

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz