Fast foody nie bliżej niż 400 metrów od szkół?

24 Kwietnia 2018, 11:10

Według brytyjskich pediatrów, restauracje typu fast food powinny mieć zakaz otwierania się w promieniu przynajmniej 400 metrów od szkół.

Royal College of Paediatrics and Child Health wezwało rząd do wprowadzenia tego rozwiązania w ramach strategii dotyczącej otyłości dziecięcej, opublikowanej latem tego roku.

Prekursorem może być Londyn

Prekursorem tego pomysłu był burmistrz Londynu, Sadiq Khan, który zasugerował zakaz budowy nowych barów fast food w odległości mniejszej niż 400 metrów od placówek oświatowych. Pomysł ten podchwyciły szkoły, które domagają się wprowadzenia takich regulacji na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Jak pokazują dane, prawie jedna trzecia dzieci w wieku od dwóch do piętnastu ma nadwagę lub otyłość, a młodsze pokolenia stają się otyłe już we wczesnym wieku.

Obowiązkowe mierzenie i ważenie dzieci

Kolegium zaproponowało również, aby istniał krajowy program ważenia i mierzenia dzieci od urodzenia do wieku nastoletniego. Wezwał on lekarzy rodzinnych do szkolenia się, jak rozmawiać z rodzicami na temat dzieci, które niepokojąco przybierają na wadze.

AS

Źródło: The Guardian

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz