44 mld funtów to za mało. Shire odrzuca ofertę japońskiego giganta

25 Kwietnia 2018, 13:07

Koncern farmaceutyczny Shire potwierdził, że negocjacje z japońskim gigantem farmaceutycznym Takeda wciąż trwają. Do tej pory, potwierdzono odrzucenie trzech propozycji przejęcia udziałów. Ostatnia oscylowała w granicach 44 mld funtów.

Najwyższą ofertą złożoną przez Takeda było 28,75 funtów za akcje na rynku japońskim oraz 17,75 funtów za akcje na amerykańskim rynku. Łącznie oszacowano potencjalną wartość firmy na 46.50 funta za akcje.

Akcjonariusze Shire zachowają 51 proc. udziałów

Opierając się na propozycji potencjalnego nabywcy, udziałowcy Shire wciąż zachowaliby 51 proc. udziałów nowej grupy. Pomimo to koncern Shire zdecydował się na odrzucenie „niedoszacowanej” propozycji Japończyków. Brytyjska firma uważa, że propozycja nie jest adekwatna do jej wzrostowej tendencji rozwoju oraz obecnej pozycji rynkowej.

Światowy lider badawczo-rozwojowy z siedzibą w Osace

Wciąż trwają rozmowy odnośnie złożenia bardziej lukratywnej oferty. Współpraca obu gigantów mogłaby stworzyć globalnego, opartego na wartościach, farmaceutycznego lidera, z fundamentalnymi osiągnięciami badawczo-rozwojowymi - komentuje Takeda.  

25 kwietnia mija termin ostatecznych deklaracji

Według brytyjskich regulacji - wobec złożonej w marcu deklaracji przejęcia udziałów - japoński producent ma czas do 25 kwietnia, aby zaprezentować oficjalne stanowisko, jeśli wciąż podtrzyma chęć poszerzenia swoich wpływów.   

JK

Źródło: PharmaTimes

Źródło: Shire

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz