MZ o programach polityki zdrowotnej. Są nowe wytyczne

25 Kwietnia 2018, 11:30 Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał zarządzenie w sprawie prowadzenia prac nad opracowaniem i realizacją programów polityki zdrowotnej oraz wyłaniania realizatorów innych programów realizowanych przez MZ. Jakie zmiany w tym obszarze wprowadza resort?

Zarządzenie określa m.in. kto może przygotowywać projekt programu polityki zdrowotnej w MZ. Może to być na przykład departament, jednostka podległa lub nadzorowana przez resort czy też specjalista albo grupa specjalistów lub inny podmiot funkcjonujący w sferze danej dziedziny nauki, której dotyczy program, jeżeli współpracuje on z komórką właściwą ze względu na merytoryczny zakres programu.

Projekt programu jest opracowywany według wzoru programu polityki zdrowotnej określonego w przepisach wykonawczych wydanych, a uruchomienie prac nad projektem programu wymaga akceptacji Sekretarza albo Podsekretarza Stanu nadzorującego właściwą komórkę.

Za realizację programu, na wdrożenie którego minister zdrowia wyraził zgodę, w tym za wszelkie kwestie dotyczące planu rzeczowo-finansowego programu, finansowania programu, wyłaniania realizatorów lub koordynatorów jest odpowiedzialna właściwa merytorycznie komórka w MZ.

Pełna treść zarządzenia MZ jest dostępna tutaj. 

AS

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

emeryt Środa, 25 Kwietnia 2018, 12:52
ciekawe ze cukrzycy musza placic za glukometry do niedawna byly one bezplatne a insulina tez duzo kosztuje i co ma zrobic emeryt ktory nie ma 75 lat? do lekarzy specjalistow duze kolejki to mozna zejsc i co tu robic nie ma wyjscia tylko stekac