Sąd Lekarski unieważnia wybory do warszawskiej Rady

26 Kwietnia 2018, 10:07 Lekarze i biurokracja

Wyjątkowa sytuacja w Okręgowej Izbie Lekarskiej. Pod wpływem protestów, Sąd Lekarski unieważnia wybory do składu warszawskiej Rady Lekarskiej.

- W związku ze złożonym w dn. 12.04.2018 r. protestem przeciwko ważności wyborów na członków Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, spowodowanym m.in. niewłaściwym podziałem liczbowym członków rady pomiędzy lekarzy a lekarzy dentystów, oraz postanowieniem Naczelnego Sądu Lekarskiego z dn.25.04.2018 r. stwierdza się nieważność wyborów - dowiadujemy się z oświadczenia, prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej Łukasza Jankowskiego.

Pozostałe stanowiska, na które podczas ostatnich wyborów zostali powołani odpowiedni przedstawiciele, pozostają bez zmian.  W związku z unieważnieniem wyborów na członków ORL, zapowiedziano Zjazd Wyborczy na 19 maja, podczas którego wybory zostaną przeprowadzone powtórnie.

- Kandydowałem na Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej, w poczuciu, że najważniejsza powinna być praworządność, przejrzystość i usprawnianie działań Izby, w tym uporządkowanie pod względem prawnym. Podejmę wszelkie kroki, aby Izba działała zgodnie z obowiązującymi przepisami, i aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca - komentuje tę sprawę Łukasz Jankowski.

JK

źródło: OIL

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz