Szpital poza siecią. Pacjenci bronią oddziału reumatologii

30 Kwietnia 2018, 14:57 SZPITAL

Do Ministerstwa Zdrowia trafiła petycja od pacjentów szpitala w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Chodzi o oddział reumatologii, któremu grozi likwidacja. Szpital nie znalazł się w sieci, a w czerwcu wygasa kontrakt.

Radni Sejmiku Śląskiego zaapelowali do Narodowego Funduszu Zdrowia o dalsze finansowanie dla oddziału reumatologii w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Szpital ma podpisany kontrakt tylko do końca czerwca, a śląski oddział NFZ na razie milczy na temat ogłoszenia nowego konkursu.

Pacjenci bronią oddziału 

Oddziału bronią pacjenci. Do Ministerstwa Zdrowia trafiła właśnie petycja. „Szpital chlubi się ponad 170 letnią tradycją, oraz doskonałą oceną nie tylko wśród pacjentów regionu śląsko-dąbrowskiego, ale również w całej Polsce. Na renomę szpitala ogromny wpływ ma dobra baza rehabilitacyjna z miejscowymi zasobami solanki i borowiny. Praktyczna wiedza personelu kształtowała się od wielu pokoleń i szkoda byłoby ją zaprzepaścić.” – czytamy w petycji.

Szpital poza siecią

Szpital Rehabilitacyjno-Reumatologiczny w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój nie znalazł się w sieci szpitali. Tamtejszy oddział reumatologii rocznie przyjmuje ok. 12 tysięcy pacjentów, a i tak każdego roku w kolejce na przyjęcie czeka jeszcze ponad tysiąc ludzi.

AS

Źródło: Dziennik Zachodni, MZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz