MZ zmienia zarządzenie ws. swojego pełnomocnika ds. otwartości danych publicznych

09 Maja 2018, 12:53 csioz

Kajetan Wojsyk, jako wiceszef CSIOZ ds. bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej był równocześnie Pełnomocnikiem Ministra Zdrowia do spraw otwartości danych publicznych. Czy po odwołaniu z jednego stanowiska stracił też drugie?

Jak informowaliśmy w marcu w CSIOZ odwołano dwóch zastępców szefa Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia: Wojciecha Górnika, zastępcę dyrektora do spraw informacji i współpracy z regionami oraz Kajetana Wojsyka, zastępcę dyrektora do spraw bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej. 

Tymczasem w zarządzeniu w sprawie ustanowienia i zadań Pełnomocnika Ministra Zdrowia do spraw otwartości danych publicznych, było jasno wpisane, że funkcję tę sprawuje Wojsyk jako wiceszef  Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. 

MZ postanowiło uporządkować tę kwestię. Nie zmieniło osoby pełniącej funkcję, ale za to opublikowało właśnie zmianę w zarządzeniu. 

,,2. Na Pełnomocnika wyznacza się Pana Kajetana Wojsyka, przedstawiciela Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.”.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz