Senat: prywatne karetki o kwartał dłużej w systemie publicznym

09 Maja 2018, 19:00 KARETKA

- Jesteśmy bardzo niezadowoleni. Poprawka przewiduje przedłużenie bytu podmiotów prywatnych o kolejne trzy miesiące, czyli do końca marca przyszłego roku, a miało być to tylko do końca tego roku - wyjaśnił Badach-Rogowski, Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego w rozmowie z Polityką Zdrowotną. 

Nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, w takim kształcie, w jakim uchwalił ją Sejm określała, że prywatne firmy mające z Narodowym Fundusze Zdrowia kontrakt na ratownictwo medyczne stracą umowy z 31 grudnia 2018 r.

 

O kwartał dłużej pojeżdżą 

Dziś Senat przyjął poprawkę  zgodnie z którą umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego, zawarte przed dniem wejścia w życie ustawy, miałyby obowiązywać na okres, na jaki zostały zawarte, nie dłużej jednak niż do 31 marca 2019 r.

- Partia rządząca obiecywała jak najszybsze upaństwowienie ratownictwa medycznego, ta ustawa miała wejść w życie w tamtym roku, a jeszcze nie weszła w życie, więc trudno tu mówić o naszym zadowoleniu. Świadczy to tylko o działaniach, rządu i partii rządzącej, ponieważ gdyby chcieli wcześniej wprowadzić te rozwiązania, to byłoby to wcześniej załatwione - mówił Badach-Rogowski. 

Zobacz również: 

AK

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz