Jakim firmom farmaceutycznym lekarze ufają najbardziej ?

11 Maja 2018, 9:58 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Na podstawie badań przeprowadzonych przez DRG Digital Manhattan Research można stwierdzić, że lekarze budzą większe zaufanie do firm farmaceutycznych, które udostępniają wysokiej jakości treści internetowe.

Przepytano grupę lekarzy 28  różnych specjalizacji spośród 25 krajów. Ankietowani mieli odpowiedzieć na pytania, m. in., które firmy ich zdaniem zamieszczają w sieci najbardziej wartościowe treści i które cechują się największą empatią wobec pacjenta?

Działalność naukowa wpływa na treści udostępniane w internecie

Spośród 30 firm, o które zostali zapytani lekarze wybrano trzy „budzące największe zaufanie”. Wyszczególniono kolejno: Bristol-Myers Squibb, Biogen oraz Celgene. Jak wskazuje DRG, cała trójka jest ściśle związana, a wręcz działa na pograniczu nauk medycznych. BMS w dziedzinie onkologii i immunologii, Biogen i Celgene w zakresie chorób neurodegeneracyjnych. Działalność ta znacząco wpływa na jakoś treści udostępnianych przez wybraną trójkę.

Rozpowszechniana baza wiedzy firm buduje zaufanie u lekarzy

Analitycy zwracają uwagę na to, że relacja na poziomie firmy farmaceutyczne – lekarz z natury jest „wroga”. Lekarze wciąż – i słusznie - traktują firmy z pewną dawką sceptycyzmu. W przypadku, kiedy jednak lekarze czują, że mogą polegać na danej firmie, czyli dzięki jej działalności mogą poszerzać swoją wiedzę, te zaufanie znacząco wzrasta. Chęć bycia na bieżąco z wiedzą udostępnianą przez firmy, buduje odpowiedni most łączący interesy obu „światów”.

JK

źródło: DRG

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz