Komisja Zdrowia chce by Radziwiłł przedstawił swoje plany

Na najbliższy wtorek zaplanowano posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. Będzie to pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji w tej kadencji Sejmu i od razu z udziałem ministra zdrowia.

Tematem posiedzenia będzie „Informacja Ministra Zdrowia o kierunkach planowanych działań resortu w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli w latach 2015-2019”.

To będzie pierwsza komisja, w której Konstanty Radziwiłł weźmie udział jako minister zdrowia. Wcześniej uczestniczył w jej posiedzeniach wielokrotnie, ale jako przedstawiciel Naczelnej Rady  Lekarskiej.

Zarówno dla posłów jak i opinii publicznej będzie to także pierwsza okazja do wysłuchania bardziej konkretnych niż dotychczas planów nowego ministra i pierwsza możliwość zadawania pytań.

W czwartek minister Radziwiłł odpowiadał co prawda na pytania posłów w sprawach bieżących, omawiając sposób wprowadzenia bezpłatnych leków dla pacjentów po 75 roku życia, jednak, jak sam zaznaczał, są to dopiero wstępne założenia. Z pewnością podczas wtorkowego posiedzenia posłowie będą chcieli poznać więcej szczegółów nie tylko na ten temat.

Komisja zdrowia  ma się odbyć we wtorek 1 grudnia o godz. 16:00.

AG

Źródło: sejm.gov.pl

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz