Sanofi wydało ponad 5,5 mld. dolarów na automatyzację produkcji

11 Maja 2018, 13:43 robot-produkcja-technika-automatyzacja

Z najnowszych doniesień wynika, że francuski producent farmaceutyczny, Sanofi inwestuje ponad 300 mld. dolarów w zakład w Framingham, stan Massachusetts. Inwestycja wpisuje się w politykę globalnej transformacji produkcji firmy, na którą firma, w ostatnich latach przeznaczyła już miliardy dolarów. Jako, że polityka opiera się na cyfryzacji i robotyzacji, w zakładzie straci pracę ok 95-ciu pracowników.

 

Kilka tygodni wcześniej firma ogłosiła zwolnienia 130-tu pracowników z zakładu w Alliston, gdzie postanowiono outsorcingować część procesów produkcyjnych oraz uaktualnić część procesów technologicznych.

- Transformacja w zakładzie w Framingham usprawni procesy działania naszej firmy. Będziemy musieli dostosować odpowiednio poziom pracowników do zmian - mówi rzecznik prasowy Sanofi. – Pracownicy, którzy zostali poszkodowani w wyniku reformy dostaną odpowiednią odprawę oraz pomoc w zakresie zmiany pracy – dodaje.

Priorytetem firmy jest  technologiczny rozwój procesów produkcyjnych

Od kilku lat Sanofi stawia sobie za priorytet, zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. W ciągu ostatnich pięciu lat, na inwestycje związane ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych, francuski producent wydał już 5,51 mld. dolarów. Część rozwiązań pochodzi z wewnętrznych źródeł eksperckich firmy. Jednak firma współpracuje też z szeroką gamą start-upów, w szczególności specjalizujących się w technologii dronów, analiz operacyjnych i AI.

W Belgijskim oddziale firmy w Geel, Sanofi twierdzi, że zainstalowano czujniki, które mierzą ponad 5000 parametrów podczas procesu produkcyjnego i generują ponad 1 miliard przetwarzanych danych w każdym cyklu produkcyjnym. Można je analizować w celu szybkiego wykrycia i skorygowania problemów, aby utrzymać wysoką wydajność i umożliwić konserwację predykcyjną sprzętu.

 JK

 źródło: Fiercepharma

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz