18-20.05 Konferencja "Współpraca lekarza i farmaceuty – nowe wizje kreowane w Bydgoszczy"

18-20 maja br. w Bydgoszczy na uczelni Collegium Medicum odbędzie się ogólnopolska konferencja„Opieka nad pacjentem onkologicznym wyzwanie dla lekarza i farmaceuty”. Polityka Zdrowotna objęła to wydarzenie patronatem.

Informacja od Organizatorów:

Konferencji towarzyszyć będą I Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych i V Ogólnopolski Konkurs RecepturyAptecznej. Jest to do tej pory największe wydarzenie organizowane wspólnie przez studentówmedycyny i farmacji, reprezentujących dwie niezależne organizacje studenckie – PolskieTowarzystwo Studentów Farmacji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA- Poland. 

Podczas konferencji poruszony zostanie temat pacjenta onkologicznego w szerokimzakresie elementów opieki zdrowotnej. Począwszy od farmakoterapii bólu i analizy leków przyjmowanych przez chorego, aż po współpracę lekarza i farmaceuty na oddziale onkologicznym wPolsce i za granicą. Rola obu profesji jest tutaj niezwykle istotna, a wzajemne uzupełnianie się wiedzą i doświadczeniem pozwala w znaczącym stopniu zwiększyć efektywność leczenia. Czas,żeby ta współpraca zaistniała również w Polsce.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci farmacji będą mieli okazję wykorzystać zarówno teoretyczną wiedzę ztechnologii postaci leku recepturowego, jak i praktyczne umiejętności wykonania preparatów magistralnych.

Innowację w skali krajowej stanowi Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych. Jest to inicjatywa skupiająca się na rozwijaniu porozumienia i wymianie wiedzy pomiędzystudentami farmacji oraz medycyny, co przekłada się na budowanie współpracy między przyszłymi reprezentantami zawodów lekarza i farmaceuty.

Uczestnicy konferencji wezmą udział również w warsztatach, m.in. w IV edycji „Recepty nasukces” organizowanej przez firmę Gedeon Richter. Omawiana tematyka dotyczyć będzie współpracy lekarza i farmaceuty, podsumowując tym samym spotkania dyskusyjne odbywające się obecnie w wielu miastach Polski. Całość wydarzenia zwieńczy uroczysta gala finałowa.

Dla Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland nadchodzące wydarzenie jest niezwykle istotne. Umożliwiaposzerzenie wiedzy praktycznej i teoretycznej uczestników w dziedzinie nauk medycznych ifarmaceutycznych orazintegrowanie środowiska studentów farmacji i medycyny naszczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim.

 

Źródło: www.ptsf.pl 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz