Zdrowotny przegląd prasy

16 Maja 2018, 8:55 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. o zmianach w płacach kadry medycznej, niebezpieczne suplementy zalewają kraj oraz decyzja sądu dot. odmówienia przez NFZ, leczenia chorego za granicą.

NFZ nie przejął się losem chorego dziecka –czytamy w  Rzeczpospolitej. Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję, że NFZ może odmówić zgody na leczenie chorego za granicą, gdy jest ono możliwe w kraju.

Epidemia niezbadanych suplementów –czytamy w Gazecie Prawnej. W 2017 r. producenci wprowadzili do obrotu ponad 15 tyś nowych suplementów diety. Produkty, których spożycie rośnie w dużym tempie nie są badane pod kątem bezpieczeństwa. Tymczasem ponad 11% konsumentów zgłasza działania niepożądane suplementów. Ministerstwo Zdrowia dostrzega problem i planuje zmiany przepisów.  

Oczekiwane zmiany w płacach kadry medycznej coraz bliżej – czytamy w Gazecie Prawnej. Do wykazu rządowych prac legislacyjnych trafił projekt nowelizacji ustawy o najniższych płacach w zdrowiu. Projekt ustawy ma mi.in. doprecyzować harmonogram dokonywania podwyżek. 

Bez reformy nic nie zdziałamy – czytamy w Rzeczpospolitej.Artykuł o rozwoju biotechnologii w Polsce.

Koniec samowolki na rynku kosmetyków – Gazeta Polska Codziennie. Publikacja o nowym projekcie ustawy o produktach kosmetycznych.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz