Zdrowotny przegląd prasy

17 Maja 2018, 8:55 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. nowe standardy leczenia bólu, szpitale krytycznie o normach zatrudnienia pielęgniarek oraz o poniżeniu lekarzy w placówkach prywatnych

 

Nowe rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego leczenia bólu - czytamy w Rzeczpospolitej. Wzór karty leczenia bólu i schemat postępowania z cierpiącym pacjentem zawiera projekt rozporządzenia w sprawie standardu organizacyjnego leczenia bólu, który trafił do konsultacji publicznych. 

 

 Lekarze z placówek prywatnych chcą zostać funkcjonariuszami publicznymi - czytamy w Rzeczpospolitej. Status funkcjonariusza publicznego potrzebny jest też w placówkach prywatnej służby zdrowia – uważają medycy.

 

 Szefowie szpitali krytycznie o normach zatrudnienia pielęgniarek - czytamy w Gazecie Prawnej. Liczba pielęgniarskich etatów powinna być uzależniona m.in. od stopnia referencyjności szpitala i stanu pacjentów, a nie od tego, ile jest łóżek na danym oddziale – uważa Polska Federacja Szpitali.

  

Przez złą wycenę procedur szpitale nie mają za co leczyć - czytamy w Rzeczpospolitej. Na początku 2019 r. poznamy nową wycenę świadczeń medycznych – zapowiada minister zdrowia. Dziś większość oparta jest na nieaktualnych danych.

 4. ranking zdrowia Polski: Choć lokalne władze inwestują, to mieszkańcy i tak stoją w kolejkach - czytamy w Gazecie Prawnej. W tegorocznej edycji konkursu na najzdrowszy samorząd najlepiej wypadły Małopolska i Podlasie. W gronie powiatów zwyciężył tatrzański. 

 

Redakcja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz