30.05 debata PZ: szczepienia ochronne przeciwko rotawirusom

23 Maja 2018, 17:21

Serdecznie zapraszamy na kolejną już debatę ekspercką organizowaną przez portal politykazdrowotna.com, która odbędzie się 30 maja (środa) o godz. 11:00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8 w Warszawie.

Tym razem będziemy rozmawiać o zakażeniach rotawirusowych. Zaprezentujemy nasz raport nt. „Szczepienia ochronne przeciwko rotawirusom: korzyści dla dzieci i ich opiekunów oraz NFZ”, zawierający najnowsze dane dotyczące zachorowalności, a także kosztów leczenia ostrych infekcji rotawirusowych – zarówno w Polsce jak i w innych krajach. 

Eksperci szacują, że rocznie ok. 172 tys. dzieci wymaga pomocy lekarskiej, a ponad 50 tys. potrzebuje hospitalizacji z powodu ostrych infekcji rotawirusowych. Jakie są tego koszty? Czy sfinansowanie szczepień przeciwko rotawirusom dla całej populacji zwiększy efektywność wydawania środków publicznych w ochronie zdrowia? Jakie są doświadczenia w tym zakresie innych państw europejskich? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w gronie ekspertów, którzy wezmą udział w naszej debacie: 

  • Marcin Czech, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
  • Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny
  • Dr hab Ewa Augustynowicz, Zakład Surowic i Szczepionek, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
  • Prof. Piotr Albrecht, Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Dr Alicja Karney, Zastępca Dyrektora ds. Klinicznych Instytutu Matki i Dziecka
  • Izabela Kucharska, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego
  • Dariusz Dziełak, Dyrektor Departamentu Analiz i Strategii w Centrali NFZ  

Warunkiem udziału w konferencji będzie okazanie legitymacji prasowej. Osoby spoza mediów, zainteresowane udziałem w wydarzeniu, powinny skontaktować się mailowo z organizatorem najpóźniej do 29 maja godz. 14:00 w celu potwierdzenie możliwości udziału

 

 

 

Osoby niebędące dziennikarzami prosimy o zgłaszanie chęci udziału w debacie do wtorku (29.05) do godz. 14:00 na adres redakcji: kontakt@politykazdrowotna.com.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz