Groźba kary sanepidu wisi nad Pabianickim Centrum Medycznym

29 Maja 2018, 11:59 pabianickie centrum medyczne szpital noc

Do końca maja Pabianickie Centrum Medyczne zgodnie z zaleceniami sanepidu, miało przenieść przychodnię z ulicy Wileńskiej do wyremontowanych pomieszczeń w budynku placówki. Wiadomo, że placówce nie uda się zrealizować wytycznych sanepidu w wyznaczonym terminie. 

Niestety w styczniu unieważniono pierwszy przetarg, gdyż oferty, które wpłynęły, były zbyt wysokie. Jeszcze w styczniu ogłoszono kolejny, ale również bez sukcesu - z tych samych powodów został unieważniony w lutym. Kolejne podejście było w marcu - ogłoszono przetarg, który w kwietniu unieważniono. -

Czy sanepid ukarze szpital?

Pabianickie Centrum Medyczne zdecydowało o zmianie formy przetargu. Samo zdecydowało się przygotować projekt budowy do realizacji i znaleźć jedynie wykonawcę projektu. Ogłoszony został kolejny przetarg. PCM jest świadomie sytuacji w jakiej się znalazło. Niedługo upływa termin nałożony przez sanepid, czego rezultatem może być nałożenie na szpital odpowiednich kar.

- Pani prezes ma się spotkać w najbliższych dniach z dyrektor sanepidu i omówić tę kwestię - MÓWI Adam Marczak, szef marketingu Pabianickiego Centrum Medycznego. - Próbowaliśmy rozstrzygnąć przetargi, ale oferty były zbyt wysokie. Kolejny przetarg PCM ogłosiło 22 maja. Oferty można składać do 5 czerwca. Potem od podpisania umowy wykonawca będzie mieć 56 dni na realizację. - dodaje.

Zakres prac

Przychodnia będzie mieściła się na ok. 80 m kw. w budynku PCM, gdzie wcześniej mieścił się m.in. dział marketingu i sprzedaży oraz kadr . Pokoje i korytarze już dawno opróżniono. Znajdą się tutaj m.in. POZ dzieci zdrowych, chorych i osób dorosłych, gabinet dla pielęgniarek środowiskowych, pokój oddziałowej, rejestracja, pomieszczenie socjalne, szatnia personelu, do wymiany są także instalacje. 


JK

źródło: expressilustrowany 

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz