Fizjoterapia: o czym związek rozmawiał dziś z Ł. Szumowskim?

30 Maja 2018, 13:43 fizjoterapeuta masażysta rehabilitacja

Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii spotkali się dziś z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim i Dyrektorem Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia Jakubem Berezowskim. Spotkanie dotyczyło interpretacji zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. 

W spotkaniu udział wzięli członkowie prezydium ZG PTF Marek Kiljański, Jan Szczegielniak i Zbigniew Śliwiński.
Tematem spotkania była interpretacja zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, w szczególności rejestracji w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów oraz współpracy Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w zakresie konsultacji rozporządzeń dotyczących ochrony zdrowia, w tym m.in. kompetencji fizjoterapeutów.


Ponadto omówiono możliwość nowelizacji rozporządzenia dotyczącego specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii.


Minister Zdrowia poinformował, iż rozważy wszelkie możliwe i zgodne z prawem działania w celu zabezpieczenia ciągłości wykonywania świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej po 31 maja 2018 r.

Od 1 czerwca br. zawód fizjoterapeuty będą mogły wykonywać tylko osoby posiadające Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty.

Na dzień 29 maja br. w Polsce jest 48 062 osób uprawnionych do wykonywania czynności fizjoterapeuty. Według szacunków i analiz Krajowej Izby Fizjoterapeutów, większość fizjoterapeutów zdążyła złożyć dokumenty w wymaganym Ustawą o zawodzie fizjoterapeuty terminie i spełniła konieczne warunki do kontynuowania pracy w zawodzie.

Zgodnie z przepisami art. 28 Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty fizjoterapeuta przed rozpoczęciem wykonywania zadań zawodowych jest obowiązany posiadać Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty. 

Wszystkich zarejestrowanych fizjoterapeutów w Polsce można znaleźć tutaj 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz