Fizjoterapeuci: 14 czerwca kolejne 4 tys. z uprawnieniami. Ile w sumie?

08 Czerwca 2018, 12:08 fizjoterapia fizjoterapeuta rehabilitacja

Krajowa Rada Fizjoterapeutów 14 czerwca ma przegłosować przyznanie prawa wykonywania zawodu dla kolejnych ok 4 tys. osób. A w poniedziałek szef KIF wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawi zmiany dla pacjentów, które wynikają z wejścia w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Ile osób w sumie będzie już mieć uprawnienia?

48 tys. - tyle osób zdążyło potwierdzić swoje kwalifikacje i uzyskać prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty przed 1 czerwca, czyli granicznym terminem wpisanym w ustawie. Na ostatniej prostej KIF pracował na kilka zmian. 

Kolejne wnioski były już wersyfikowane po tym terminie i 14 czerwca Krajowa Rada Fizjoterapeutów ma podjąć decyzje w sprawie prawa wykonywania zawodu dla kolejnych ok. 4 tys. osób

- To powinno wyczerpać kwestię przyznania uprawnień osobom, które obecnie pracują z pacjentami. Oczywiście są też osoby, które o prawo będą występować w kolejnych okresach. Będziemy na bieżąco wydawać prawo wykonywania zawodu osobom kończącym studia, a także tym, którym teraz nie spieszyło, ponieważ są np. na urlopach macierzyńskich, wychowawczych, nie pracują w zawodzie lub przebywają za granicą - mówi Polityce Zdrowotnej dr hab. Maciej Krawczyk, prezes KIF

- Warto podkreślić, że choć wiele wniosków złożono w ostatnich 2-3 miesiącach, to nie doszło do żadnego paraliżu. Zdarzały się pojedyczne osoby np. w dużych szpitalach, które za późno złożyły dokumenty i nie zdążyliśmy ich zweryfikować do 1 czerwca, więc musiały np. wziąć urlop. Jednak takich przypadków było bardzo niewiele - mówi szef KIF. 

 AK

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz