J. Pinkas: Będą autopoprawki do projektu o utworzeniu Urzędu Bezpieczeństwa Żywności

07 Czerwca 2018, 15:27 Pinkas

Obecnie trwają prace nad propozycjami pewnych autopoprawek do projektu ustawy o utworzeniu Urzędu Bezpieczeństwa Żywności - poinformował w czwartek pełnomocnik ds. organizacji systemu administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa żywności Jarosław Pinkas.

J. Pinkas przedstawił sejmowej podkomisji stałej ds. utworzenia Urzędu Bezpieczeństwa Żywności informację na temat stanu realizacji zadań związanych z tworzeniem Urzędu Bezpieczeństwa Żywności.

Przewodnicząca podkomisji Dorota Niedziela (PO) przypomniała, że to już 10 spotkanie podkomisji, a działa ona już od dwóch lat.

Pełnomocnik podkreślił, że ta ustawa budzi kontrowersje, ponieważ jest to naruszenie pewnego status quo. Dodał, że inspekcja taka ma służyć przede wszystkim konsumentom, ale też producentom.

- Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ruszą prace nad projektem, który jest w parlamencie. Obecnie trwają prace nad propozycjami pewnych autopoprawek - mówił J. Pinkas. - Wydaje mi się, że należy inspekcję spionizować. Prowadziłem rozmowy w kancelarii premiera, aby takie zmiany procedować - wyjaśnił.

Czy potrzebny pilotaż?

Jak mówił Pinkas, gdyby ustawa weszła w życie w 2020 roku to byłoby bardzo dobrze, bo musi być ona procedowana z ogromnym spokojem. - Możemy pójść w tym kierunku, żeby ustawa weszła z pilotażem. Tu chodzi o bezpieczeństwo, więc ustawa nie może wejść rewolucyjnie - zaznaczył.

Jak wskazywał, jest wiele do zrobienie m.in. w związku z dysproporcją w wysokości wynagrodzeń w różnych inspekcjach, które wejdą w skład Urzędu Bezpieczeństwa Żywności.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

czarek Sobota, 28 Lipca 2018, 17:37
Panie Ministrze jeźeli Pan dopiero zacznie te robote w 2020 to pewne jest iź Pan nic nie zamierza zrobić tylko mamić obywateli pozorami gdyby$cie naprawde chcielu co$ robić to jyź by$cie robili a Pis tylko obiecuje I $ciemnia bo mòwi źe sanepudy sie nie zgadzaja I co to za argument ?'dla nich obecny stan to super maja etaty z rodzinami gisu rapuje źe źywno$ć z chemiâ to samo zdrowie I gitara rzad piwinien robić dobra zmiane I nie słuchac urzedòw bo chirurg nigdy by nie zrobił operacji bo pacjent boi sie bòlu ! Panie Pinkas prosze cos konkretnie robic a nie tylko obiecanki dla zamydlenia oczu ibywatelom w 2020 to PIS juź nie bedzie bo tak moźe być macie dobra ustawe z Kukuz 15'i robić tylko na serio
aniela Czwartek, 14 Czerwca 2018, 16:54
PIS PRZED WYBORAMI OBIECYWAŁ UTWORZENIE JEDNEJ INSPEKCJI kontrolnej od pola do stołu i nic nie robi tego typu działania sa tylko pozorowane juz nikt nie wierzy że ta opcja coś zrobi ludzie oczekuja tego zarówno konsumenci bo obecnie zywnosc to niezdrowe chemiczne dodatki konserwanty pestycydy hormony antybiotyki jak i niezdrowe materiały do kontaktu z zywnoscią jak i suplenety diet itp ludzie choruja koncerny zbijaja kasę bo obrótt jest a rząd powinien dbac o zdrowie obywateli kompleksowo przez zapobieganie a 6 inspekcji obecnych na czele sanepidy to parodia dbania o zdrowie obywatel parodia sprawdza termin przydatnpści do spozycia i higiene to na obecne czasy za mało teraz inne są wyzwania nie tylko salmonellozy tak wiec do pilnej zmiany system do pilnej
lonia Środa, 27 Czerwca 2018, 20:36
Całkowicie się zgadzam pracownicy sanepidu domagają się podwyżek pytam za co,wychodzą w teren nikt ich nie kontroluje do której pracują, jak im zależy na czasie to kontrole przeprowadzają byle jak , szybko i hejże do domu. Rozpisują godziny jak im pasuje a jeszcze robią zakupy "za darmo " z pełną reklamówką w postaci prezentu lub kasą w kieszeni kończą pracę. a sklepikarz się cieszy że już jest po kontroli i ma znajomego inspektora.Przy następnej kontroli będzie" powtórka " z rozrywki. Co tam ludziska trujcie się dalej, my inspektorzy chcemy żyć bo też mamy rodziny ,a pensja zostaje na koncie i tak jest co miesiąc. Więc szanowny Panie Pinkas do roboty sanepidy szybko zlikwidować a nowa inspekcja powinna już dawno powstać ale Pan chyba celowo to przedłuża wyszukując coraz to nowsze pomysły byle do emerytury. Życzę powodzenia
Gość Piątek, 31 Sierpnia 2018, 19:11
Bzdury!!!!!! Proszę mnie nie obrażać ! I nie mierzyć wszystkich swoją miarą
Pio Czwartek, 30 Sierpnia 2018, 13:04
@Ionia jeśli masz wiadomość o tym że ktokolwiek wziął łapówkę wówczas zamiast pisać komentarze proponuję udać się do najbliższej prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jeśli natomiast wiedzy takiej nie posiadasz i opowiadasz pierdoły wówczas wypadałoby milczeć.