NFZ premiuje leczenie w dentobusach

08 Czerwca 2018, 10:40 dentobus

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza współczynnik korygujący 1,3 przy rozliczaniu świadczeń stomatologicznych udzielanych dzieciom w dentobusie. Według Funduszu, wpłynie to na poprawę dostępności do świadczeń udzielanych dzieciom w dentobusach.

Takie zmiany zawiera opublikowane w czwartek Zarządzenie Prezesa NFZ z w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

- Niniejsze zarządzenie zawiera regulacje mające na celu poprawę dostępności do świadczeń udzielanych dzieciom w dentobusie. Ponadto, wydanie zarządzenia związane jest z potrzebą ujednolicenia treści obecnie obowiązującego zarządzenia, wynikającą z jego dotychczasowych zmian - czytamy w uzasadnieniu.

Zarządzenie wprowadza przy rozliczaniu świadczeń stomatologicznych wykonywanych w dentobusie współczynnik korygujący wycenę tych świadczeń 1,3; czyli o takiej samej wartości, jak w przypadku leczenia dzieci i młodzieży w ramach zakresów: świadczenia ogólnostomatologiczne oraz świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. w stacjonarnych gabinetach stomatologicznych.

Jak zaznacza NFZ, podczas konsultacji, cztery podmioty poinformowały, iż nie zgłaszają uwag do wprowadzenia takiego współczynnika, jak w gabinetach stacjonarnych.

AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

wwys Piątek, 08 Czerwca 2018, 23:42
To może wszystkie gabinety przenieśmy do busów. .... i budujmy szpitale polowe... też dajmy współczynnik 1,3...
Polska to "mały" kraj, wszędzie jest blisko, zamiast dentobusów wystarczy zapewnić dojazd do "normalnego" gabinetu...