Gen. G. Gierelak w specjalnym komunikacie o pobycie w szpitalu J. Kaczyńskiego

08 Czerwca 2018, 14:39

Dyrektor WIM, gen. Grzegorz Gielerak w piątek w specjalnym komunikacie poinformował, że Jarosław Kaczyński po 37-dniowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów opuścił szpital. Komunikat opublikowano na prośbę pacjenta.

- Obecny pobyt w szpitalu był spowodowany leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. Trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia. Dalsze leczenie, w tym rehabilitacja będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym - czytamy w komunikacie.

Zespół Medyczny, który opiekował się J. Kaczyńskim poinformował, że przebieg choroby był złożony i wymagał leczenia interdyscyplinarnego. - Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii ambulatoryjnej - czytamy.

Duże zainteresowanie opinii publicznej i mediów

- Hospitalizacja pana Jarosława Kaczyńskiego budziła olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej. Informujemy, że liczne - nadsyłane na adres Dyrekcji WIM - listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do Adresata - zaznaczono w komunikacie.

W czasie hospitalizacji - jak zapewnia WIM - informacje o stanie zdrowia przekazywane były wyłącznie osobie wskazanej przez pana Jarosława Kaczyńskiego – pani Beacie Mazurek.

- Natomiast niniejszy komunikat został przygotowany i opublikowany na prośbę Pacjenta - podkreślono przypominając, że rola WIM w leczeniu pacjentów powszechnie określanych jako „VIP” budzi systematyczne zainteresowanie mediów.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz