Najważniejsze zmiany personalne w zdrowiu z tego tygodnia

10 Czerwca 2018, 12:27 informatyzacja e-zdrowie lekarz

Mijający tydzień przyniósł kilka ważnych zmian personalnych, część od dawna oczekiwanych. Powołano nowego szefa inspekcji farmaceutycznej, zmienił się wiceminister zdrowia odpowiedzialny za finanse. Zmienił się też jeden z krajowych konsultantów, a w zespole Rady Dialogu Społecznego, zajmującym się zdrowiem, wybrano nową przewodniczącą. W kolejnym tygodniu niewykluczone, że poznamy szefa NFZ, ponieważ przesłuchano już kandydatów na to stanowisko. 

Głównym Inspektorem Farmaceutycznym został Paweł Piotrowski. W imieniu premiera nominację wręczył mu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Paweł Piotrowski ukończył farmację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prawo na stołecznym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ostatnio był prezesem Krajowej Spółki Cukrowej. 

Więcej na ten temat: Paweł Piotrowski powołany na nowego GIF


Potwierdziły się nasze informacje o tym, że z resortem zdrowia pożegna się wiceminister Katarzynę Głowalę, od razu zastąpił ją Sławomir Gadomski. Nowy wiceminister zajmował się m.in. finansami w warszawskim Centrum Onkologii. I zdążył w mijającym tygodniu reprezentować już MZ podczas sejmowej Komisji Zdrowia poświęconej onkologii. 

Więcej na ten temat: Mamy nowego wiceministra zdrowia: S. Gadomski zastąpił K. Głowalę

 

Trójstronny Zespół do Spraw Ochrony Zdrowia działający w ramach Rady Dialogu Społecznego na nową przewodniczącą zespołu wybrał Krystynę Ptok, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

Polecamy: RDS: pielęgniarka K. Ptok szefową trójstronnego zespołu ds. zdrowia

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat została konsultantem krajowym w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej. Zastąpiła na stanowisku prof. dr hab. Walerię Hryniewicz

Zobacz: Nowa konsultant krajowa ds. mikrobiologii lekarskiej

O konkursie na szefa NFZ pisaliśmy tutaj: Kiedy poznamy nowego prezesa NFZ? Dziś i jutro rozmowy z kandydatami


AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz