Prokuratura zbada zniesławianie lekarzy przez Ziębę

11 Czerwca 2018, 12:42 prawo

To może być bardzo ważna sprawa, nie tylko dla środowiska lekarzy, ale też bezpieczeństwa pacjentów. Lekarz Dawid Ciemięga poinformował dziś, że po ocenie materiału dowodowego, prokuratura rozpoczyna sprawę przeciwko "uzdrowicielowi" Jerzemu Ziębie. Chodzi o zniesławianie lekarzy. Ciemięga jako jeden z lekarzy złożył w tej sprawie doniesienie. 

"To jest informacja nie tylko dnia, miesiąca, ale być może roku.
Nie pisałem tego wcześniej, ponieważ czekałem właśnie na tę informację, ale teraz napiszę to, co wszyscy chcieli usłyszeć:
Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka. Złożyłem bardzo dokładny materiał pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie Nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska. 
Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe - Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.
Mało tego. Te same osoby którymi zajmuje się właśnie Prokuratura - już są a inne dopiero będą pozywane również w trybie prywatnym przeze mnie i moich adwokatów przy wsparci innych instytucji. Już od kilku tygodni podejmujemy konkretne działania - jest to droga postępowania karnego w sprawach z oskarżenia prywatnego. Pierwsze efekty i to bardzo konkretne są - mamy już kilka przyznań się do winy, ale o tym będę informować później.
Dziękuje Śląskiej Izbie Lekarskiej za wszelką pomoc jak również innym Izbom Lekarskim za udzielone wsparcie, dziękuję również GIS i PZH, PR, wszystkim instytucjom i mediom które również mnie wspierają w walce o dobre imię, wielu osobom, tysiącom Polaków za słowa otuchy, te osobiste i w wiadomościach.
Dziękuje moim znajomym z grupy zdaniowej za wielkie wsparcie - Wy wiecie. 
Dziękuje lekarz Paweł Szczuciński za podjęty trud i aktualne działania, to co Ciebie teraz spotyka nie pozostanie bezkarne. 
I dziękuje oczywiście anonimowym osobom za przekazane dane niektórych hejterów ;)
Jak Wszyscy widzicie - udało się. Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami, pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci. 
lek. Dawid Ciemięga" - poinformował na Facebooku. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz