Andrzej Jacyna prezesem NFZ

15 Czerwca 2018, 12:34 Andrzej Jacyna Łukasz Szumowski

Pan Andrzej Jacyna został właśnie powołany przez Min. Łukasza Szumowskiego na Prezesa NFZ - poinformował na Twitterze członek Rady NFZ Adam Niedzielski.

- Pan Andrzej Jacyna został właśnie powołany przez Min. Łukasza Szumowskiego na Prezesa NFZ. Rada jednogłośnie zatwierdziła kandydata. Gratulacje - napisał A. Niedzielski, dyrektor generalny Ministerstwa Finansów i członek Rady NFZ.

W piątek odbyło się posiedzenie Rady NFZ z udziałem ministra Łukasza Szumowskiego. Prezentował on członkom Rady kandydata na stanowisko prezesa NFZ. W wyniku konkursu wybrano dwie osoby o najwyższej liczbie punktów. Minister przedstawił wybranego spośród nich przez siebie kandydata. Jak się okazało - obecnie pełniącego obowiązki prezesa Andrzeja Jacynę.

A. Jacyna w lutym 2016 r. został wybrany na stanowisko Zastępcy Prezesa NFZ ds. Medycznych, zaś 14 marca 2016 r. decyzją Ministra Zdrowia został pełniącym obowiązki Prezesa Funduszu.

Drugim kandydatem branym pod uwagę przez ministra w rozstrzygniętym w piątek konkursie był Zbigniew Orzeł, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, były dyrektor SPZOZ w Puławach oraz kierownik z lubelskiego NFZ departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.

AK

Polecamy również:

 AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Elżbieta Kozik Piątek, 15 Czerwca 2018, 15:59
Serdecznie Gratuluję
Rafał Piątek, 15 Czerwca 2018, 13:41
Super. A ile my pracownicy nfz-u dostaniemy z tego tytułu jakiejkolwiek podwyżki??? Bo to jest śmieszne że pani Szydło krzyczy z trybuny że jej się należało gdy ja Prawnik z 10 letnim stażem pracy mam coraz mniejsze go pyta Chcesz pensja jest ta sama a zaprzestano wypłacania nam jakichkolwiek premii które wcześniej były wypłacane po to by nie musieć nam podnosić wynagrodzeń.
XXX Piątek, 15 Czerwca 2018, 21:04
"Wzruszyła mnie twoja historia..." Bez prawników też można leczyć , nawet idzie to sprawniej.