M. Miłkowski nowym wiceministrem zdrowia. Z NFZ do MZ

18 Czerwca 2018, 16:40

Maciej Miłkowski - Zastępca Prezesa NFZ ds. Finansowych, został powołany na wiceministra zdrowia - dowiedziała się Polityka Zdrowotna. 

Jak wynika z naszych informacji na razie ma być dodatkową osobą w kierownictwie. Przypomnijmy, że wcześniej miało ono właśnie poza ministrem sześciu wiceministrów. Po zapowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego dotyczących cięć kadrowych w rządzie, dymisja objęła w marcu Piotra Gryzę oraz Marka Tombarkiewicza, a doszła tylko jedna osoba - Janusz Cieszyński (od stycznia). 

Na rynku spekuluje się, że powołanie Miłkowskiego to prawdopodobnie wstęp do kolejnej zmiany. Obecnie sprawami NFZ zajmuje się w MZ wiceminister Zbigniew Król. Może jednak chodzić też o inną osobę z kierownictwa bo na ponowne zwiększenie gabinetu premier może się nie zgodzić. 

Miłkowski to menedżer, ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych.

Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku, tj. od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym.

Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Decyzją Ministra Zdrowia z dniem 15 lutego 2016 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych.
 

Aleksandra Kurowska

Nasz komentarz: gdy w piątek NFZ zmienił swoje wewnętrzne przepisy ustanawiając stanowisko wiceprezesa Funduszu ds. organizacyjnych, a pozostawiając ds. finansowych można było sądzić, że M. Miłkowski pozostanie na stanowisku, a posadę drugiego wiceprezesa obejmie osoba z resortu finansów, o której już od pewnego czasu mówi się w kontekście zmian personalnych w NFZ. Powołanie Miłkowskiego na wiceministra może być więc dla wielu osób śledzących ostatnie wydarzenia zaskoczeniem. O Miłkowskim mówiło się w kontekście wiceministra po dymisji Katarzyny Głowali, ale jej kompetencje przekazano innemu nowemu wiceministrowi - Sławomirowi Gadomskiemu. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia MZ zmieniło podział obowiązków pod sześcioosobowy skład. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Kasia Wtorek, 19 Czerwca 2018, 6:27
I znowu tasowanko, nowe stołki, kolejne odprawy... Cud miód. Tylko pracownicy NFZ odchodzą w zastraszającym tempie w całej Polsce. Złośliwym, którzy twierdzą, że bez NFZ leczyliby się bez przeszkód wskazuję tylko, że leczylibyscie się zdecydowanie rzadziej. Skala wyłudzeń jest ogromna. W wydziałach kontrolnych są specjalne zespoły współpracy z Prokuraturą, CBA i policją.
reCAPOCHA Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 18:20
Nadal uważam, że liczba wiceministrów w MZ jes skandalem. Teraz podwójnym, ponieważ obiecano zmniejszenie liczby osób na stawnowiskach ministerialnych. Panowie ministrowie albo są niekompetentni i muszą mieć wiecej czasu dla zorientowania się w w sprawach i działania, albo zajmują sie czymś innym / np. praca partyjną/ albo po prostu nie bardzo lubią być zbyt obciążeni.
GallAnonim Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 18:02
Może Król w końcu wyleci?