Projekt z wykazem czynności zawodowych dla fizjoterapeutów po komisji prawniczej

19 Czerwca 2018, 13:32 fizjoterapeuta rehabilitacja masażysta

Określenie trzech poziomów wykształcenia niezbędnych do wykonywania czynności zawodowych fizjoterapeuty, a także przypisanie do nich zadań zawodowych - przewiduje projekt rozporządzenia MZ, który zaopiniowała komisja prawnicza Rządowego Centrum Legislacji.

Chodzi o projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego wykazu czynności zawodowych fizjoterapeuty.

Projektowane rozporządzenie określa trzy poziomy wykształcenia niezbędne do wykonywania czynności zawodowych fizjoterapeuty. W załączniku określono świadczenia, do wykonywania których, zgodnie z ustawą jest uprawniony fizjoterapeuta.

Jakie zadania dla fizjoterapeuty ?

W ramach zadań zawodowych fizjoterapeuty ujęto diagnostykę funkcjonalną pacjenta, kwalifikowanie, planowanie i prowadzenie fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu, jak również zlecanie wyrobów medycznych, dobierania do potrzeb pacjenta wyrobów medycznych i nauczanie pacjenta posługiwania się wyrobami medycznymi.

W zależności od poziomu wykształcenia fizjoterapeuta będzie mógł wykonywać określone dla tego poziomu czynności. Na przykład oceny sprawności manualnej będą mogli dokonywać fizjoterapeuci na wszystkich poziomach kwalifikacji. Natomiast kwalifikować do fizykoterapii oraz zlecać zaopatrzenie w wyroby medyczne będą mogli tylko specjaliści w dziedzinie fizjoterapii oraz magistrowie fizjoterapii.

AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz