Zdrowotny przegląd prasy

22 Czerwca 2018, 9:00 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. prawie 300 aptek zamkniętych po nowelizacji prawa farmaceutycznego, o złych warunkach pracy pielęgniarek oraz o nowych terapiach dla pacjentów urologicznych. 

Pacjenci urologiczni czekają na nowe terapie – czytamy w Gazeta Wyborcza Tylko Zdrowie. W artykule m.in. o leczeniu poprzez wszczepienie neurostymulatorów i operacjach prostaty z użycie robota da Vinci. 

Apteki w zadyszce – czytamy w Nasz Dziennik. Artykuł poruszający problem coraz częstszego zamykania placówek aptecznych w małych miejscowościach. Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET poinformował, że według danych IQVIA od rozpoczęcia obowiązywania nowelizacji prawa farmaceutycznego zamknięto już prawie 300 aptek.

Brytyjskie szpitale śmiertelnie groźne – czytamy w Gazecie Polskiej Codziennie. W raporcie specjalnej komisji ujawniono, że ponad 450 pacjentów angielskich szpitali zmarło po niczym nieuzasadnionych terapiach lekami przeciwbólowymi.

Na skraju wytrzymałości – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej (Kacper Leśniewicz, str. A8-A9) Felieton opisuje złe warunki pracy polskich pielęgniarek. 

Medyczne usługi bez granic - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej (str. A21) relacja z odbywającego się w Lublinie Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018 kongresu, który został zorganizowany przez Urząd Miasta Lublin. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz