Tydzień w pigułce

25 Czerwca 2018, 9:33 kalendarz

W tym tygodniu w Senacie zaplanowano aż trzy posiedzenia z udziałem Komisji Zdrowia dot. prawa farmaceutycznego, rzadkich chorób spichrzeniowych oraz wyrobów medycznych. Ponadto również w tym tygodniu odbędzie się debata PZ dot. hipercholesterolemii. 

We wtorek w Senacie zaplanowano trzy posiedzenia z udziałem Komisji Zdrowia. W planie posiedzeń:

  • O godz. 11.00 rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw
  • O godz. 11.15 Informacja na temat rzadkich chorób spichrzeniowych (Choroba Fabry’ego, Choroba Gauchera, Choroba Pompego)
  • O godz. 13.00 Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisja  Zdrowia-  Wyroby medyczne finansowane ze środków publicznych – ocena dostępności w kontekście zmian legislacyjnych w latach 2016–2018 i plany na przyszłość.

Również we wtorek, o godz. 13.00 w PAP, przy ulicy Brackiej 6/8 odbędzie się debata politykizdrowotnej.com "Hipercholesterolemia rodzinna: tykająca bomba?". Więcej informacji dot. konferencji TUTAJ

W środę, o godz. 12.00 w Sejmie zaplanowano posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W planie posiedzenia komisji jest m. in. rozpatrzenie informacji Ministra Zdrowia o sytuacji kadrowo - finansowej w inspekcji sanitarnej w kontekście realizacji zadań na rzecz rolnictwa, konsumentów i wymiany handlowej.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz