Wtorek w pigułce

26 Czerwca 2018, 9:01 komisja zdrowia

Dzisiaj zaplanowano trzy posiedzenia z udziałem Komisji Zdrowia, których tematem będą: prawo farmaceutyczne, choroby rzadkie i wyroby medyczne. Na posiedzeniu rządu może stanąć ustawa o 6 proc. PKB na zdrowie, ale nie jest to jeszcze pewne. Za to w programie posiedzenia Rady Ministrów znalazł się projekt nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw. Przypominamy również o naszej debacie poświęconej hipercholesterolemii rodzinnej.

Komisja Zdrowia w Senacie. W planie posiedzeń:

  • O godz. 11.00 rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw
  • O godz. 11.15 Informacja na temat rzadkich chorób spichrzeniowych (Choroba Fabry’ego, Choroba Gauchera, Choroba Pompego)
  • O godz. 13.00 Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisja  Zdrowia-  Wyroby medyczne finansowane ze środków publicznych – ocena dostępności w kontekście zmian legislacyjnych w latach 2016–2018 i plany na przyszłość.

O godz. 13.00 w PAP, przy ulicy Brackiej 6/8 odbędzie się debata redakcji Politykizdrowotna.com "Hipercholesterolemia rodzinna: tykająca bomba?". Więcej informacji dot. konferencji TUTAJ

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz