Szpital w Mielcu wstrzymuje zabiegi - pielęgniarki nie przyszły do pracy

02 Lipca 2018, 11:33 pielęgniarka

Szpital w Mielcu wykonuje tylko procedury ratujące życie - kilkadziesiąt pielęgniarek przeszło na zwolnienia lekarskie.

Do mediów trafił ważny komunikat dotyczący działalności mieleckiego szpitala. - W szpitalu wykonywane będą tylko procedury ratujące życie – informuje portal hej.mielec.pl


- W związku z dużą absencją chorobową personelu pielęgniarskiego Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu informuje o wstrzymaniu przyjęć i zabiegów. W szpitalu wykonywane będą tylko procedury ratujące życie. Sytuacja potrwa do odwołania. Pacjentów przepraszamy za utrudnienia i prosimy o kierowanie się do ościennych szpitali - komunikuje kierownictwo szpitala.
Z nieoficjalnych informacji portalu hej.mielec.pl - pielęgniarki miały podjąć decyzję o masowych zwolnieniach lekarskich po niekorzystnych rozmowach z dyrekcją mieleckiego szpitala. Ważnym elementem miało być też niedawne zmniejszenie przyznanej pielęgniarkom podwyżki ze 150 do 100 złotych. Ponadto fiaskiem miały zakończyć się rozmowy dotyczące dalszych negocjacji płac w mieleckim szpitalu - czytamy.
Poprosiliśmy szpital o komentarz. Oficjalna informacja ma pojawić się dzisiaj w godzinach popołudniowych. Będziemy na bieżąco informowali o sytuacji w szpitalu.

 

JK

źródło: hej.mielec.pl

Polecamy również:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz