NFZ ma już nowego wiceprezesa. A wkrótce może być kolejny

02 Lipca 2018, 13:43 NFZ

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Andrzej Jacyna ma mieć nowego zastępcę. W środę został pozytywnie oceniony przez Radę NFZ i wkrótce potem powołany na stanowisko. Wiele wskazuje na to, że w tym miesiącu do kierownictwa Funduszu dołączy jeszcze kolejna osoba. Kiedy?

Po tym jak Maciej Miłkowski został wiceministrem zdrowia, Andrzej Jacyna nie miał żadnych zastępców. 

Stanowisko wiceprezesa NFZ ds. mundurowych, na którym od dawna był wakat, objął już jednak Dariusz Tereszkowski-Kamiński, tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu. Wcześniej był on zastępcą dyrektora ds. mundurowych z Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Zasiada on m.in. w Radzie Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

W najbliższym czasie może pojawić się też kolejna osoba. Prezes NFZ zmienił wewnętrzne regulacje i utworzył stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych. Termin składania dokumentów przez kandydatów na to stanowisko upłynął 25 czerwca 2018 r. 
Kandydata na nie możemy poznać w najbliższych dwóch tygodniach. Rada Funduszu zbiera się 12 lipca i wtedy mógłby on już zostać zaopiniowany. Na rynku typuje się konkretną osobę zasiadającą obecnie w Radzie Funduszu i związaną z resortem finansów. Czy dołączy ona do kierownictwa NFZ, wkrótce się przekonamy. 

AK

Polecamy także:

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

janko Poniedziałek, 02 Lipca 2018, 14:35
O jak fajnie. Dwóch kolejnych za 17 tysięcy na miesiąc. A pracownicy ZERO złotych podwyżki....
Szkoda słów Wtorek, 03 Lipca 2018, 23:44
Doczekamy się podwyżek jak swiniak łaski w rzeźni. Szkoda nerwów