Zmiana w Departamencie Polityki Lekowej MZ

04 Lipca 2018, 10:39 leki

Niedawno opisywaliśmy napięcia w Departamencie Polityki Lekowej oraz dwa toczące się w MZ postępowania w sprawie mobbingu. Jedna z osób straciła w tym tygodniu pracę. O kogo chodzi? 

Jak wynika z naszych informacji, stanowisko utrzymała dyrektor Iga Lipska. Za to zwolniona została Edyta Matusik, naczelnik Wydziału Analityczno-Refundacyjnego w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji. 

Przypomnijmy, że 21 czerwca dyrektor Iga Lipska oddała się do dyspozycji ministra zdrowia. W MZ działały dwie komisje antymobbingowe, jedna skończyła pracę, druga zaś zakończy prawdopodobnie w tym tygodniu. Jedna komisja zajmujmowała się sprawą przeciw dyrektor departamentu polityki lekowej, a druga przeciwko naczelnik wydziału, która złożyła sprawę przeciwko Lipskiej - wynika z naszych informacji. 

- Zarządzanie Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia wymaga odpowiednich warunków, w szczególności zapewnienia zasobów ludzkich - napisała ponad tydzień temu  Iga Lipska na jednym z portali społecznościowych. Minister Łukasz Szumowski nie skorzystał z możliwości "pozbycia się" dyrektorki, która oddała się do dyspozycji. 

Iga Lipska jest dr nauk medycznych. Doktorat z oceny technologii medycznych obroniła na Uniwersytecie w Utrecht. Wiele lat pracowała w kasach chorych, Agencji Oceny Technologii Medycznych, była tam dyrektorem Wydziału Oceny Technologii Medycznych. 
Przed powołaniem na stanowisko dyrektora DPLiF pełniła m.in. funkcję p.o. dyrektora Departamentu Kontroli w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej i Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej. Jest członkiem Health Technology Assessment International (HTAi), International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR) i Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.

AK

 

Polecamy także:

Wiemy kto zastąpi dyr. I. Obarską w Ministerstwie ... 

I. Lipska oddała się do dyspozycji ministra

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz