Sejm: Komisja Zdrowia jednak za przyjęciem poprawek do ustawy o 6 proc. PKB na zdrowie

05 Lipca 2018, 16:53 Bartosz Arłukowicz

Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała dziś poprawki do projektu ustawy o 6 proc. PKB na zdrowie. Mimo sprzeciwu strony rządowej.

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrywała dziś poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania tzw. ustawy o 6 proc. PKB na zdrowie. Poprawki zgłosili posłowie opozycji na prośbę Porozumienia Rezydentów.

Ministerstwo Zdrowia jasno deklarowało, że nie popiera żadnych zmian do tego projektu. Mimo to w głosowaniach posłowie pozytywnie zaopiniowali przedstawione poprawki (13 posłów było za, 9 przeciw).

Porozumienie Rezydentów zwróciło uwagę, że taki wynik głosowania był możliwy dzięki nieobecności posłów PIS.

- Nie wiemy, jak to skomentować, więc po prostu podamy do wiadomości że posłowie z PiS NIE PRZYSZLI (w liczbie mającej znaczenie) NA DRUGIE CZYTANIE USTAWY, KOMISJA ZDROWIA PRZEGŁOSOWAŁA WSZYSTKIE zgłaszane przez nas POPRAWKI. Nowa jakość w ochronie zdrowia coraz bliżej? – czytamy na profilu Porozumienia Rezydentów na FB. 

 „Komisja wszystkie postulaty rezydentów zaopiniowała pozytywnie, tym samym dopełniła porozumienia między Ministrem Zdrowia a rezydentami” – nie krył satysfakcji na koniec posiedzenia przewodniczący Bartosz Arłukowicz.

Jeszcze dziś odbędzie się głosowanie nad całością ustawy. Można przypuszczać, że na sali plenarnej poprawki pozytywnie zaopiniowane przez Komisję jednak zostaną odrzucone. 

AK 

Foto: Sejm

Polecamy również:

Czeka nas fala protestów i strajków w ochronie zdrowia

Ustawa o 6 proc. uchwalona w wersji rządowej

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz