NHS ma o ponad 6000 łóżek mniej

10 Lipca 2018, 9:58 szpital-łóżka

Według danych British Medical Association (BMA), NHS straciło ponad 6000 łóżek, w przeciągu ostatnich czterech lat.

 

 Związek zawodowy lekarzy ostrzega, że ​​niedofinansowanie szpitali już teraz utrudnia opiekę nad pacjentem i sytuacja wygląda z każdym dniem na coraz gorszą. Obecne prognozy sugerują, że do roku 2019/20 w NHS będzie tylko 125 000 łóżek. Analiza przeprowadzona przez BMA wykazała, że ​​zostały one zredukowane średnio o 140 w rejonie, a wszystkie poza trzema rejonami powiedziały, że nie planują dalszego zmniejszenia liczby łóżek. Na terenie Anglii znajduje się obecnie 44 rejonów, które opracowują pięcioletnie plany dotyczące przyszłości usług zdrowotnych i opiekuńczych na ich terenie.

Ostatnia zima była "najgorszą w historii NHS w Anglii", a ​​poziom obłożenia łóżek pozostawał powyżej 90 procent dla wszystkich, z wyjątkiem czterech dni, podczas gdy przyjęty bezpieczny limit wynosi 85 procent. Liderzy NHS sami wskazują, że minimum 4 000 dodatkowych łóżek jest potrzebne, jeśli system opieki zdrowotnej ma przetrwać kolejną zimę.

Będzie raportowanie, rozwiązania brak

- Te liczby powinny działać jak pobudka dla polityków. Posiadanie wystarczającej liczby łóżek jest integralną częścią prawidłowego funkcjonowania NHS - wynika to z naszej analizy, która pokazuje, że te części kraju, które straciły większość swoich łóżek, pogarszają się szybciej pod względem jakości usług - powiedział dr Robert Harwood z BMA. - W Wielkiej Brytanii jest już obecnie druga najniższa liczba łóżek szpitalnych przypadających na jednego mieszkańca w Europie - dodał.

Stowarzyszenie wzywa rząd do regularnego raportowania liczby łóżek, a także do priorytetowego przywracania ilości łóżek w NHS do poziomu uznanego przez klinicystów za właściwy.

- Pacjenci już teraz czekają niedopuszczalnie długo. Pilnie potrzebujemy rządu, aby nakreślił zrównoważony nowy plan finansowania NHS i aby zapewnił wystarczającą liczbę łóżek do zaspokojenia potrzeb pacjentów - podkreśliła Harwood.

Źródło pharmatimes

MM

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz