NHS zamierza uruchomić centrum leczenia uzależnienia od internetu

12 Lipca 2018, 9:16 psycholog psychiatria pacjent lekarz terapia

Pierwsze centrum powstanie w centralnym i północno-zachodnim Londynie. Poza uzależnieniami od Internetu, będzie się też zajmowało uzależnieniem od gier komputerowych.

 

"Zaburzenia związane z grami komputerowymi i Internetem w końcu przykuwają uwagę, na którą zasługują. Szkody jakie mogą spowodować, są ogromne", powiedziała psychiatra Henrietta Bowden-Jones, założycielka kliniki. "Jest mało prawdopodobne, abyśmy byli świadkami epidemii młodych ludzi uzależnionych od gier, ale dla tych, którzy mają problem, Centrum Chorób Związanych z Uzależnieniem od Internetu zmieni życie". Finansowanie będzie prawdopodobnie pochodziło z NHS i dodatkowo z innych źródeł, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, podkreślił rzecznik Fundacji.

W zeszłym tygodniu ​​zaburzenia związane z uzależnieniem od gier komputerowych zostały sklasyfikowane jako jednostka chorobowa w nowej klasyfikacji ICD. To sprawia, że coraz większą uwagę przywiązuje się do ich właściwego leczenia, przez psychiatrów i psychoterapeutów.

Źródło pharmatimes

MM

 Polecamy również:

MZ sprawdzi czy mamy problem z uzależnieniem od Internetu

Co 10 nastolatek uzależniony od internetu

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz