Nowa szefowa Komitetu ds. Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) EMA

12 Lipca 2018, 9:56 EMA

Lipcowe posiedzenie Komitetu ds. Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii i Oceny Ryzyka (PRAC) przy Europejskiej Agencji Leków zakończyło się wyborami nowego przewodniczącego. Od 3 września funkcję tą sprawować będzie Holenderka - Sabine Straus.

Nowa przewodnicząca pełnić będzie funkcję przez kolejne trzy lata. Na co dzień pracuje w holenderskiej Radzie ds. Oceny Leków (MEB), natomiast od początku istnienia tj. 2012 roku jest członkiem Komitetu PRAC.

- W centrum wszystkich działań Komitetu PRAC leży bezpieczeństwo pacjentów i ochrona zdrowia publicznego. Moim celem jest utrzymanie dobrych, solidnych podstaw naukowych, jako kluczowego elementu pracy komitetu- podkreśliła nowo wybrana przewodnicząca. Jednocześnie zapewniła, że liczy na owocną współpracę z innymi komitetami EMA.

Jak podkreślono w komunikacie agencji – Sabine Straus zastąpi na stanowisku dotychczasową szefową komitetu PRAC June Raine, która jednocześnie pełni funkcję dyrektora Nadzoru i Zarządzania Ryzykiem Brytyjskiej Agencji ds. Leków i Produktów Medycznych (MHRA). Ustępująca przewodniczące po odbyciu dwóch trzyletnich kadencji przejdzie na zasłużoną emeryturę.

PRAC jest komisją EMA odpowiedzialną za ocenę i monitorowanie bezpieczeństwa leków stosowanych u ludzi. Formalnie organ ten rozpoczął działanie w 2012 roku na podstawie przepisów dotyczących nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

MM

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz