Tydzień w pigułce

16 Lipca 2018, 8:56 kalendarz

W tym tygodniu komisje sejmowe zajmą się m. in. Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, chirurgią naczyniową oraz opiekunami osób niepełnosprawnych.

We wtorek, w Sejmie o godz. 11.00 zbierze się podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego 

O godz. 15.00 zbierze się Komisja Zdrowia, której tematem posiedzenia będzie - pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw. -

O godz. 19.30 zbierze się Komisja Polityki Senioralnej. Tematami posiedzenia komisji będą:

  • Rozpatrzenie Informacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat wsparcia dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami w świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego.
  • Rozpatrzenie i zaopiniowanie dla Komisji do Spraw Kontroli Państwowej Sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2017 roku w zakresie działania Komisji.

W środę, o godz. 12.00 zbierze się podkomisja stała do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. Tematem posiedzenia komisji będzie rozpatrzenie informacji Ministra Zdrowia na temat miejsca chirurgii naczyniowej w Polsce.

W czwartek, o godz. 12.00zbierze się Komisja Zdrowia. Przedmiotem posiedzenia będzie rozpatrzenie i zaopiniowanie dla Komisji do Spraw Kontroli Państwowej sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2017 r.  w zakresie działania Komisji Zdrowia.

 JK

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz