Watykan: powstaje oddział paliatywny dla dzieci

19 Lipca 2018, 14:14 dzieci

Watykański Szpital Dziecięcy "Bambino Gesu" chce zbudować dziecięcą jednostkę opieki paliatywnej. Data otwarcia to styczeń 2019.

-Villa Luisa" otworzy pierwszy zakład opieki paliatywnej dla dzieci w Południowych Włoszech- powiedziała dyrektorka szpitala Mariella Enoc. To nie koniec planów papieskiej kliniki. Niedługo powstanie też nowy budynek w drugiej siedzibie szpitala w Palidoro niedaleko Rzymu, który zapewni miejsce dla 70 pacjentów i ich rodzin. W ciągu najbliższych kilku lat planowane jest również otwarcie nowej jednostki w Rzymie.

Sukcesy papieskiej kliniki


W ubiegłym roku Papieski Szpital Dziecięcy przyjął ponad 28 000 pacjentów w swojej centrali Gianicolo w Rzymie i jej filii w Palidoro i wykonał 30 000 zabiegów chirurgicznych. Klinika opiekowała się także ponad 13 000 pacjentów z rzadkimi chorobami i odkryła 16 nowych rzadkich chorób. W ciągu ostatnich dwóch lat "Bambino Gesu" leczyło ponad 100 pacjentów za darmo, wiele z nich pochodziło ze stref wojennych.
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, Pietro Parolin określił szpital jako "centrum doskonałości i solidarności w opiece nad małymi pacjentami". Pozytywny był również bilans finansowy- w 2017 r. klinika uzyskała dochód 8,8 mln euro.
Założona w 1968 roku "Bambino Gesu" jest jednym z największych europejskich szpitali dziecięcych z zapleczem badawczym. Szpital leczy pacjentów z całego świata i zatrudnia 2600 pracowników - lekarzy, pielęgniarek, naukowców, techników i administratorów.

Źródło: aerzteblatt.de

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz