Szpitale Powiatowe żądają zwiększenia wartości świadczeń

19 Lipca 2018, 15:38 kalkulator inwestycje stetoskop lekarz medycyna dokumenty dokumentacja analiza
19 Lipca 2018, 15:38

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wystąpił do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o wzrost wartości finansowania świadczeń medycznych w szpitalach powiatowych. Zdaniem OZPSP wzrost kosztów stałych, całkowicie niezależny od kierowników podmiotów leczniczych, powoduje znaczne problemy z utrzymaniem płynności finansowej, a co za tym idzie generowanie ujemnych wyników finansowych od początku 2018 r.

 

Zdaniem OZPSP wzrost kosztów związanych z podniesieniem płac minimalnych w zawodach medycznych - oraz innych wynikających z szybkich zamian legislacyjnych dot.  działalności podmiotów leczniczych (w tym przede wszystkim szpitali powiatowych), powoduje już znaczne problemy z utrzymaniem  płynności finansowej, a co za tym idzie generowaniem ujemnych wyników finansowych od początku 2018 r. - 

Ponadto, kolejne porozumienia między zawodami medycznymi powodują spiralę - jak zauważa OZPSP- słusznie kierowanych żądań o wyższe wynagrodzenia kolejnych grup pracowników. Jednak dodatkowe wzrosty wydatków dotkliwie odbiją się na budżetach szpitali przy obecnym stanie finansowania świadczeń medycznych.

Pierwsze ostrzeżenie dla NFZ

JK

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz