MZ: Większe limity przyjęć na kierunki lekarskie

20 Lipca 2018, 8:17 Lekarze

Ministerstwo zdrowia zwiększa liczbę miejsc na studiach medycznych. W czwartek weszło w życie rozporządzenie, zgodnie z którym w roku akademickim 2018/2019 limit miejsc na kierunku lekarskim wyniesie 7846.

Zgodnie z rozporządzeniem, największy przyrost liczby miejsc nastąpi na studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim. W takim trybie będzie mogło studiować 4678 osób. To o ponad 300 miejsc więcej niż w poprzednim roku akademickim.

Jak wyjaśnia MZ, celem zmian jest likwidacja braków kadrowych w polskiej służbie zdrowia poprzez sukcesywne zwiększanie liczby studentów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Resort podkreśla, że w ostatnich latach liczba miejsc na studiach lekarskich rośnie.

Zgodnie z art. 8 ust. 9 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym, limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w poszczególnych uczelniach określa (w drodze rozporządzenia) minister zdrowia w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, uwzględniając zasady określone w ust. 4 ustawy, możliwości dydaktyczne uczelni oraz zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków.

kierunków.

Większe limity przyjęć na kierunki lekarskie

Źródło: MZ

Większe limity przyjęć na kierunki lekarskie
 
 
Źródło: MZ
 
Większe limity przyjęć na kierunki lekarskie
Źródło: MZ
 
AK
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz