Ile Polek skorzystało z akcji „Lekarze Kobietom”?

24 Lipca 2018, 11:56 lekarz lekarka wizyta

W rocznicę wprowadzenia obostrzeń związanych z wydawaniem preparatów stosowanych w tzw. antykoncepcji awaryjnej inicjatorzy akcji „Lekarze Kobietom” podsumowali swoje działania.

W ciągu roku po recepty na środku umożliwiające zakup produktów stosowanych w tzw. antykoncepcji awaryjnej do lekarzy w całym kraju zgłosiło się 8663 pacjentki. Przypomnijmy, że to właśnie 23 lipca 2017, czyli równo rok temu, zmieniły się przepisy dotyczące preparatów tzw. antykoncepcji awaryjnej.

- Ta rocznica nie stanowi to dla nas powodu do świętowania - wciąż mnóstwo lekarzy i lekarek działa niezgodnie z aktualną wiedzą medyczną i odmawia pacjentkom decydowania o własnym zdrowiu- podkreślili organizatorzy akcji. -Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju inicjatywy - współpracującym z nami lekarzom i lekarkom, studentkom i studentom biorącym czynny udział w odpisywaniu na wiadomości, przedstawicielom mediów i każdej innej osobie, która zaprosiła do nas lekarza/lekarkę lub przekazała o nas informację swojej koleżance- dodali.

MA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz