Co znalazło się z Planie Taryfikacji AOTMiT na 2019 r.?

25 Lipca 2018, 13:21 pieniądze

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowała plan taryfikacji na 2019 r. Znalazły się w nim świadczenia z obszaru lecznictwa szpitalnego dotyczące leczenia chorób układu krwiotwórczego, zatruć i chorób zakaźnych.

Jak wskazał AOTMiT, wybrany obszar obejmuje 32 grupy z sekcji S "Choroby układu krwiotwórczego, zatrucia i choroby zakaźne", co sanowi 5,5 proc. wszystkich grup z katalogu JGP.

Sekcja S skupia łącznie ponad 4 proc. wydatków ponoszonych przez NFZ na realizację świadczeń określonych w katalogu grup JGP w rodzaju leczenie szpitalne oraz stanowi 3,2 proc. liczby wszystkich hospitalizacji zrealizowanych w ramach katalogu JGP.

Agencja podkreśliła, ze będzie kontynuować prace nad danymi w zakresie leczenia szpitalnego, którego koszty stanowią największą część kosztów świadczeń zdrowotnych ponoszonych przez NFZ.

Agencja zbierze dane o AOS

Dodatkowo Agencja planuje rozpocząć pozyskiwanie danych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, aby mieć możliwość porównania kosztów świadczeń realizaowanych w trybie ambulatoryjnym oraz szpitalnym.

Źródło: AOTMiT

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz