387 mln euro w konkursie na projekty badawczoinnowacyjne w ramach IMI

26 Lipca 2018, 10:41 pieniądze

Pojawiła się kolejna możliwość dla polskich podmiotów na przystąpienie do konsorcjów publiczno-prywatnych realizujących projekty w ramach konkursów Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI).

IMI2 Call 15 to dwuetapowy konkurs dla projektów badawczo-innowacyjnych (RIA) obejmujący obszary tematyczne dotyczące m.in. rozwiązań umożliwiających rozwój leków ukierunkowanych na pacjenta czy wykorzystanie technologii Blockchain w opiece zdrowotnej.

 W ramach konkursu realizowany jest również podprogram Antimicrobial Resistance (AMR) Accelerator programme, składający się z Filarów A i B, dotyczący tworzenia możliwości i narzędzi służących szybszemu opracowywaniu i zatwierdzeniu odkryć naukowych.

IMI2 Call 16 jest konkursem jednoetapowym na projekty RIA, a jego zakres tematyczny jest poświęcony filarowi C programu AMR Accelerator "Portfolio Building Networks", którego celem jest m.in. przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie oporności na leki przeciwdrobnoustrojowe.

378 mln euro na RIA

Całkowity budżet projektu to prawie 387 mln. euro. Z którego około 215 mln euro finansowane jest ze środków firm farmaceutycznych (wkład głównie rzeczowy) stowarzyszonych w EFPIA i partnerów stowarzyszonych z IMI2. Prawie 172 mln euro finansowanych jest ze środków Komisji Europejskiej przeznaczonych dla konsorcjów badawczych

Budżetem dla konsorcjów badawczych biorących udział w konkursie w ramach IMI2 Call 16 ustanowiony został na poziomie 46,9 mln euro. Wkład firm farmaceutycznych zostanie ustalony w późniejszym terminie.

Do kogo skierowany jest konkurs?

- Udział w inicjatywie IMI to doskonała okazja dla naukowców ze środowiska akademickiego, przemysłu, MŚP, średniej wielkości firm, szpitali i organizacji pacjentów do wzięcia udziału w przełomowych wspólnych projektach, które mają przynieść wymierne korzyści dla pacjentów - czytamy w informacji prasowej.

24 października 2018 r. mija termin elektronicznego składania wniosków poprzez Participant Portal do I etapu, natomiast do 15 maja 2019 r. należy złożyć wnioski do II etapu

źródło: INFARMA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz