PO wzywa MZ, by zamiast ręcznie sterować szpitalami przygotowało strategię

26 Lipca 2018, 15:39 Tomasz Grodzki

- W służbie zdrowia dzieje się coraz gorzej. Nie ma pomysłu, co zrobić z systemem, a co gorsza ministerstwo zaczyna ręcznie sterować szpitalami- mówił dziś na konferencji, senator Tomasz Grodzki (PO). Senator wzywał do stworzenia "systemowego planu naprawy ochrony zdrowia". 

Senator zarzucał ministrowi podpisywanie umów z grupami zawodowymi, które wykluczają i wzburzają inne grupy pracowników ochrony zdrowia. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, w jaki sposób przyznawane są podwyżki, kiedy mamy do czynienia z najniższym poziomem bezrobocia i najwyższymi przychodami NFZ w historii. 

- Przychody NFZ-u są ogromne, bo jest najniższe bezrobocie. Wszyscy płacimy podatki i składki należne ZUS-owi i innym. Gdzie są te pieniądze? - mówił senator Grodzki. Te podwyżki są zbyt niskie. Obiecywano ratownikom 1600 złotych, teraz nie mogą się doprosić 800 złotych - podkreślał senator Platformy. Dodał również, że koszty tych podwyżek przerzucane są na szpitale, pomimo gwarancji w ustawie, mówiącej o pokryciu kosztów przez NFZ.

-Dzieje się coraz gorzej i wzywamy rząd, aby przygotował systemowy plan naprawy ochrony zdrowia – dodał senator Grodzki z PO.

 

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz