Ochman: Będzie wniosek do premiera o spotkanie ws. porozumienia z pielęgniarkami

26 Lipca 2018, 16:45 Maria Ochman

Będzie wniosek do pana Premiera o spotkanie dotyczące porozumienia podpisanego przez NIPiP i OZZPiP oraz ministra zdrowia i prezesa NFZ. Będzie też wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego - zapowiedziała w czwartek Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność.

 

W czwartek odbyło się spotkania Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia poświęcone informacji Ministra Zdrowia o Porozumieniu z 9 lipca 2018 r. zawartym pomiędzy OZZPiP, NIPiP a Ministrem Zdrowia i NFZ. Podczas spotkania przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok wygłosiła oświadczenie związku, w którym zaprzecza zarzutom, że porozumienie spowodowało załamanie dialogu społecznego. Pisaliśmy o tym tutaj

 

- To spotkanie utwierdziło nas w przekonanie, że potrzebne są zmiany systemowe, a nie doraźne i że zawieranie porozumień pod presją groźby protestów jest tak na prawdę dawaniem zielonego światła dla pozostałych grup zawodowych. I to niestety to dzisiejsze spotkanie potwierdziło - powiedziała M. Ochman w rozmowie z Polityką Zdrowotną. - Będziemy podejmowali wszystkie działania, które jeszcze możemy podjąć, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli - dodała. 

Jak mówiła wcześniej podczas spotkania, OZZPiP wynegocjowało porozumienie wyłącznie dla swojej grupy zawodowej.

Spotkanie z premierem?

- Na pewno będzie wniosek do pana premiera o spotkanie - zapowiedziała. - Doceniamy pozytywne działania rządu, ale nie możemy się zgodzić z tym, aby ci najniżej uposażeni ponosili koszty. Silni sobie zawsze poradzą - stwierdziła.

 - Będzie też wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady dialogu społecznego, ponieważ oświadczenie OZZPiP jest skandaliczne - dodała M.Ochman.- Jeżeli ktoś przychodzi na Radę Dialogu Społecznego z takim oświadczeniem, to nie tylko nakręca niepokoje społeczne, ale łamie wszelkie zasady dialogu społecznego - oceniła.

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

K. Bukiel Poniedziałek, 30 Lipca 2018, 19:58
http://ozzl.org.pl/index.php/13799-budowac-nie-burzyc-komentarz-aktualny