Zarządzenie NFZ: nowa taryfa za osobodzień w ZPO/ZOL pacjenta z HIV lub AIDS

31 Lipca 2018, 9:29 NFZ

Osobodzień pobytu w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym lub zakładzie opiekuńczo-leczniczym pacjenta z chorobą AIDS lub zakażonych HIV z liczbą punktów 0-40 w skali Barthel została określona jako 3,76 pkt - przewiduje zarządzenie prezesa NFZ.

Chodzi o zarządzenie zmieniające zarządzenie Nr 45/2018/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 30 maja 2018 r. ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Zarządzenie wprowadza taryfę świadczeń, opublikowaną w Obwieszczeniu Prezesa AOTMiT z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Taryfa świadczeń dla świadczenia: „Osobodzień pobytu w ZPO/ZOL pacjenta z chorobą AIDS lub zakażonych HIV z liczbą punktów 0-40 w skali Barthel” została określona jako 3,76 pkt.

Nowa taryfa ma być stosowana od 1 września br.

Jak wskazano w ocenie skutków regulacji, wprowadzenie taryfy dla przedmiotowego świadczenia będzie skutkować zmniejszeniem wydatkowania na kwotę 9482 zł za cztery miesiące. W związku z powyższym istnieje możliwość zakupu większej liczby świadczeń.

Źródło: NFZ

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz