Najbliższa debata "Wspólnie dla zdrowia" na Forum Ekonomicznym w Krynicy

31 Lipca 2018, 17:33 SZUMOWSKI

Druga konferencja w ramach narodowej debaty o zdrowiu "Wspólnie dla zdrowia" odbędzie się 5 września w Krynicy Zdroju - poinformował na dzisiejszej konferencji minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

 

Szumowski wraz z Małgorzatą Sobotką-Gałązką oraz organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy Jerzym Bochyńskim, zapowiedzieli, że druga konferencja w ramach narodowej debaty o zdrowiu odbędzie się 5 września w Krynicy Zdroju pod hasłem "Medycyna, finanse, gospodarka". 

Minister podkreślał, że zdrowie jest inwestycją, a nie kosztem. - Zdrowie jest kluczowym elementem dla państwa. Musimy rozmawiać o tym jak lokować środki w systemie i jak mierzyć skuteczność wydawanych środków - podkreślał minister.

Jerzy Bochyński podkreślał, że Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się pod hasłem "Europa wspólnych wartości, Europa wspólnych interesów". Podkreślano, że tematyka zdrowotna doskonale wpasowuje się w idee tego hasła.

Najważniejszym elementem debaty może okazać się wspólne spotkanie ministrów z premierem, podczas którzy będą debatować nad tym jak skutecznie zarządzać kapitałem państwa - zapowiedziała M. Sobotka-Gałązka.

Planowane są jeszcze trzy konferencje: we wrześniu, październiku i grudniu, w 2019 r. trzy: w lutym, kwietniu i czerwcu. Najbliższe mają się odbywać kolejno w Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i ostatnia - znowu w stolicy.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz