Po skandalu szczepionkowym Chiny sprawdzą wszystkich dostawców

03 Sierpnia 2018, 9:04 Szczepienia

Po ostatnim skandalu szczepionkowym w Chinach, Krajowa Agencja Leków ogłosiła kontrolę wszystkich producentów szczepionek w kraju. Eksperci dokładnie przeanalizują cały łańcuch produkcji szczepionek. 

 Skandal szczepionkowy wybuchł po tym, jak jedna z firma farmaceutycznych sprzedała setki tysięcy szczepionek, które nie spełniały standardów medycznych i kontroli. Ponad tydzień temu władze ogłosiły, że musiały przerwać produkcję szczepionki przeciwko wściekliźnie przez farmaceutyczną firmę Changchun Changsheng Biotechnology. Kontrola ujawniła fałszowanie danych oraz liczne inne problemy.Firma przyznała również, że sprzedała 250 000 dawek szczepionek przeciw błonicy, kokluszowi i tężcowi w prowincji Shandong. 15 osób zostało już aresztowanych, w tym dyrektor generalny grupy.

 
W mediach internetowych sprawa wywołała lawinę artykułów i komentarzy. Rodzice wyrazili obawy, że ich dzieciom mogła zostać wstrzyknięta nieodpowiednia szczepionka. Nie jest to pierwszy Skandal w Chinach wokół toksycznych produktów żywnościowych i leków. Władze chińskie znajdują się obecnie pod ogromną presją, ponieważ Chińczycy ma niewielkie zaufanie do szczepionek po licznych skandalach. 

Źródło: aerzteblatt.de

MM

Polecamy również:

Leki kardiologiczne 11 producentów z rakotwórczą substancją (aktualna lista

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz