UK: Będą szczepienia chłopców przeciwko HPV

03 Sierpnia 2018, 16:05 Szczepienia

Rząd potwierdził, że chłopcy w Anglii będą szczepieni przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka zgodnie z ostatnimi zaleceniami ze strony Komitetu ds. Szczepień i Immunizacji (JCVI).

Szczepionka chroni mężczyzn przed chorobami związanymi z HPV - takimi jak rak jamy ustnej, gardła, prącia i odbytu - a także pomaga zmniejszyć ogólną liczbę zachorowań na raka szyjki macicy u kobiet, przy odpowiednio dużej grupie zaszczepionych osób.
 
Dziewczynki w wieku od 11 do 13 lat w Wielkiej Brytanii są szczepione przeciwko HPV od 2008 roku, a na początku tego roku rząd ogłosił, że program zostanie rozszerzony o homoseksualnych mężczyzn.
 
- Każdy program szczepień musi opierać się na solidnych dowodach, aby zapewnić, że możemy uzyskać najlepsze wyniki dla pacjentów, ale jako ojciec wiem jaką ulgę przyniesie ten program rodzicom - stwierdził minister zdrowia publicznego Steve Brine.
 
- Zależy nam na prowadzeniu światowej klasy programu szczepień i osiągnięciu jednych z najlepszych wyników w walce z rakiem na świecie. Jestem pewien, że dzisiejsze działania są kolejnym krokiem do osiągnięcia tego celu. Ten rozszerzony program daje nam szansę, aby choroby związane z HPV odeszły w przeszłość. Program dla dziewcząt okazał się ogromnym sukcesem i zmniejszył częstość występowania wirusa HPV 16 i 18, głównych typów wywołujących raka, o ponad 80 procent - wyjaśnił dr Mary Ramsay, dyrektor ds. szczepień w ochronie zdrowia w Anglii.
 
Źródło: pharmatimes
 
MM
 
Polecamy również:
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Beata Piątek, 24 Sierpnia 2018, 9:55
Depopulacja pełną gębą.