Polskie uczelnie w gronie najlepszych na świecie

08 Sierpnia 2018, 13:27 operacja

Na  tegorocznej liście - Academic Ranking of World Universities (ARWU) będącej rankingiem najlepszych szkół wyższych w obszarze medycyny znalazło się pięć polskich uczelni medycznych, natomiast w naukach farmaceutycznych – aż trzy. Wśród debiutantów znalazł się m.in. Wrocławski Uniwersytet Medyczny.

 

 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zadebiutował na tzw. Liście Szanghajskiej w czwartej setce najlepszych uczelni, na których można studiować kierunek lekarski, mając wśród najbliższych m.in. Uczelnie Medyczne z Łodzi oraz Gdańska. W trzeciej setce rankingu znalazło się Collegium Medicum UJ, natomiast piątą polską uczelnią medyczną na prestiżowej liście okazał się Śląski Uniwersytet Medyczny, który uplasował się w piątej setce.

W naukach farmaceutyczny Polskę reprezentowały trzy uczelnie. Najwyżej sklasyfikowanym okazało się CM UJ, które znalazło się w pierwszej setce najlepszych uczelni kształcących przyszłych farmaceutów. Na Liście Szanghajskiej w obszarze nauk farmaceutycznych znalazły się również Uniwersytet Medyczny w Warszawie oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W ogólnym rankingu 500 najlepszych uczelni świata Polskę reprezentują Uniwersytet Warszawski (przedział 301-400) oraz Uniwersytet Jagielloński (401-500).

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz